top of page

Čím jsou naše boty zdravější?

Speciálně odpruženou stélkou, která pomáhá rovnoměrně roznést váhu nohy a tlumí nárazy, které nám jinak vedou celým tělem. Dále pružným, přizpůsobivým a přesto prodyšným vrchem z dvojité pleteniny primeknit a v neposlední řadě ortopedickou stélkou na míru.
 

Jaké velikosti vyrábíme? Bude pánská kolekce?

Vyrábíme od velikosti 22EU (cca 1,5 roku věku dítěte) až po velikost 31EU. Dámské velikosti máme 36EU-41EU. Kvůli velkému zájmu přibude pánská kolekce přibližně koncem března 2019 a bude ve velikostech 41EU-46EU.

Jak dlouho trvá vyrobit stélky na míru? Kde se vyrábí?

Stélky Vám na počkání vyrobíme v naší kamenné prodejně
v Bělehradské 60, Praha 2 -Vinohrady do - 30 minut.

Kde se naše tenisky vyrábí?

Naše tenisky se vyrábí ručně v České republice. Spolupracujeme s českými dodavateli kůží, českými výrobci ortopedických stélek a strojů (určených pro lékaře a lékárny), primeknity jsou vzorovány a vyráběny přímo v České republice z recyklovaných plastů.

 

Podle čeho se stélky vyrábí?

Stélky vyrábíme na speciálních strojích na výrobu ortopedických stélek na míru. Nejprve Vám uděláme otisky nohou podle kterých určíme diagnózu. A poté na základě výsledků zhotovíme stélky na míru.

Jaká je naše otevírací doba?

Máme otevřeno úterý-pátek. Naší otevírací dobu naleznete zde

Nejlepší však je se objednat na určitý čas.

Kolik naše boty stojí?

Cenově se dětské modely pohybují mezi 1390,-Kč - 1790,-Kč.Záleží na modelu a jeho náročnosti. Stejně tak se i u dámských modelů cena pohybuje mezi 2690,-Kč - 2990,-Kč.

 

Jak nejlépe získat naše tenisky?

Nejlepší variantou je si přes nás e-shop nezávazně objednat daný model ve Vaší velikosti a barvě, která se Vám líbí. Poté Vám zašleme potvrzení objednávky, jejíž naskladnění trvá přibližně 14-16 dní. Po naskladnění si příjdete objednané boty vyzkoušet a při té příležitosti Vám vyhotovýme ortopedické stélky na míru. Vše kolem 30 minut.

Čím se lišíme od Barefoot?

Barefoot je nyní velký trend a jedná se o imitaci chůze naboso. Podrážka je velmi tenká, snadno ohebná a pružná, bota nesvírá špičku nohy a ponechává jí dostatečný prostor. Avšak ani jeden z extrémů není správný ČOKA (Česká obuvnická a kožedělná asociace) dokonce před používáním barefoot ve městě varuje a z USA se postupně šíří vlna trestních oznámení za újmu na zdraví (http://www.coka.cz/zdrave-obouvani/370-lekari-se-prou-o-boty-ne-chodte-naboso-radi-vice). Nejlepší je zvolit zlatou střední cestu. Jako člověk jsme se totiž nikdy nevyvýjeli s tak tvrdým povrchem jako je beton, po kterém chodíme celé dny. Proto tedy potřebuje nárazy, které nám jinak vedou celým naším tělem až do krčí páteře ztlumit. Důležité je si dát pozor i na příliš širokou špičku, v tu chvíli nám bota nedrží nohu na místě a může dojít k posunu a následnému nárazu prstů ve špičce boty. A v neposlední řadě 80% lidí má ploché nohy, což je jen jedna ze všech získaných vad klenby, takže většina z nás by měla své nohy začít cvičit a nosit ortopedické stélky.

Takže čím se lišíme? Naše boty se nosí střídavě s ortopedickou stélkou na míru a bez ní, což nám napomáhá nejen nohu léčit, ale zároveň zapojovat střídavě všechny svaly nohy. Podešve máme vyráběné ze speciální pěny a jsou vždy nižší než 2,5cm. Naše boty jsou lehké a velmi ohebné.

Máte dotaz? 
Chcete se s námi sejít?

Výborně! Zpráva byla přijata.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
bottom of page